Friday, July 1, 2016


მთავარი თემა
Amasing changes
სწავლების საფეხური/კლასი
დაწყებითი,4 კლასი
საგნობრივი ჯგუფი
უცხოური ენა- ინგლისური ენა
მოსწავლეთა რაოდენობა
15 მოსწავლე
მნიშვნელობა/აქტუალობა
პრეზენტაცია; ლექსიკური და გრამატიკული უნარ-ჩვევები (ცოდნის კონტექსტში გამოყენება); სტრატეგიების გააზრებულად გამოყენება სასწავლო საქმიანობის ხელშეწყობის მიზნით; სასწავლო აქტივობებში მონაწილეობა
გაკვეთილის მიზნები/შედეგი
გაკვეთილის მიზნები:
ტექსტის შინაარსის, ლექსიკური მარაგის ცოდნა,გრამატიკული მასალის ფლობა, კვლევა;
მისაღწევი შედეგები:
უცხ.ს.III.8. მოსწავლეს შეუძლია ამოიცნოს ტექსტის სტრუქტურული მახასიათებლები, ნასწავლი ენობრივი ფორმები და მათი ფუნქცია შინაარსიან კონტექსტში
  • ამოიცნობს მოქმედებათა თანამიმდევრობას.
  • ამოიცნობს ლოგიკური კავშირების გამომხატველ მარტივ ენობრივ სტრუქტურებს·
       უცხ.ს.V.22. მოსწავლეს შეუძლია უცხოური ენის ცოდნის საგანმანათლებლო მიზნით გამოყენება.
  • უცხოურ ენაზე მოსწავლე განახორციელებს სხვადასხვა ტიპის პროექტს.თარგმნის მცირე ზომის არამხატვრულ (ინფორმაციულ შემეცნებით)ტექსტზე.
წინასწარი ცოდნა
მოსწავლე ფლობს მასწავლებლის მიერ წინასწარ მიწოდებულ ინფორმაციასინფორმაციას მიცემულ საკითხზე; ფლობს ისეთ გრამატიკულ მასალას, როგორიცაა აწყმო, წარსული მარტივი დრო, მომავალი მარტივი დრო
შეფასების საგანი და პროცედურები
მოსწავლეები ფასდებიან დისკუსიით და მოძიებული მასალით. მიმდინარე განმსაზღვრელი და განმავითარებელი
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
სასწავლო მასალა:
წიგნი- english word4, პრეზენტაცია- amasing changes,
ტექნიკური რესურსები:
სამუშაო რვეული, დაფა, ცარცი,  პოსტერი,წებოვანი ფურცლები, პროექტორი,კომპიუტერი,მარკერი.
გაკვეთილის მსვლელობა
ფაზა A
  • მასწავლებლის მიერ ელექტრონული პრეზენტაციის ჩვენება;(10 წთ)
  • გონებრივი იერიში მოცემულ თემაზე (10 წთ)
ფაზა B
  • მოსწავლეები ჯგუფებში ამუშვებენ ინფორმაციას და აკეთბენ მათ პრეზენტაციას (10 წთ)
ფაზა C
  • მოსწავლეები ჯგუფებში ამუშვებენ მოცემულ თემას და წერილობით აფიქსირებენ დაფაზე წებოვანი ფააურცლებით (5)
  • ეძლევათ საშინაო დავალება(7):მოიპოვონ დამატებითი ინფორმაცია სამოთხის ჩიტებზე
  • შეფასება (3)
დიფერენცირებული სწავლება
არ მყავს გასაკუთრებული საჭიროების მქონე მოსწავლე

No comments:

Post a Comment