Thursday, July 7, 2016

„ზოგადი განათლების ხელშეწყობის პროგრამის“ „სასკოლო ინიციატივების წახალისების ქვეპროგრამის“ ფარგლებში პროექტების მიღება გრძელდება

Friday, July 1, 2016


მთავარი თემა
Amasing changes
სწავლების საფეხური/კლასი
დაწყებითი,4 კლასი
საგნობრივი ჯგუფი
უცხოური ენა- ინგლისური ენა
მოსწავლეთა რაოდენობა
15 მოსწავლე
მნიშვნელობა/აქტუალობა
პრეზენტაცია; ლექსიკური და გრამატიკული უნარ-ჩვევები (ცოდნის კონტექსტში გამოყენება); სტრატეგიების გააზრებულად გამოყენება სასწავლო საქმიანობის ხელშეწყობის მიზნით; სასწავლო აქტივობებში მონაწილეობა
გაკვეთილის მიზნები/შედეგი
გაკვეთილის მიზნები:
ტექსტის შინაარსის, ლექსიკური მარაგის ცოდნა,გრამატიკული მასალის ფლობა, კვლევა;
მისაღწევი შედეგები:
უცხ.ს.III.8. მოსწავლეს შეუძლია ამოიცნოს ტექსტის სტრუქტურული მახასიათებლები, ნასწავლი ენობრივი ფორმები და მათი ფუნქცია შინაარსიან კონტექსტში
  • ამოიცნობს მოქმედებათა თანამიმდევრობას.
  • ამოიცნობს ლოგიკური კავშირების გამომხატველ მარტივ ენობრივ სტრუქტურებს·
       უცხ.ს.V.22. მოსწავლეს შეუძლია უცხოური ენის ცოდნის საგანმანათლებლო მიზნით გამოყენება.
  • უცხოურ ენაზე მოსწავლე განახორციელებს სხვადასხვა ტიპის პროექტს.თარგმნის მცირე ზომის არამხატვრულ (ინფორმაციულ შემეცნებით)ტექსტზე.
წინასწარი ცოდნა
მოსწავლე ფლობს მასწავლებლის მიერ წინასწარ მიწოდებულ ინფორმაციასინფორმაციას მიცემულ საკითხზე; ფლობს ისეთ გრამატიკულ მასალას, როგორიცაა აწყმო, წარსული მარტივი დრო, მომავალი მარტივი დრო
შეფასების საგანი და პროცედურები
მოსწავლეები ფასდებიან დისკუსიით და მოძიებული მასალით. მიმდინარე განმსაზღვრელი და განმავითარებელი
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
სასწავლო მასალა:
წიგნი- english word4, პრეზენტაცია- amasing changes,
ტექნიკური რესურსები:
სამუშაო რვეული, დაფა, ცარცი,  პოსტერი,წებოვანი ფურცლები, პროექტორი,კომპიუტერი,მარკერი.
გაკვეთილის მსვლელობა
ფაზა A
  • მასწავლებლის მიერ ელექტრონული პრეზენტაციის ჩვენება;(10 წთ)
  • გონებრივი იერიში მოცემულ თემაზე (10 წთ)
ფაზა B
  • მოსწავლეები ჯგუფებში ამუშვებენ ინფორმაციას და აკეთბენ მათ პრეზენტაციას (10 წთ)
ფაზა C
  • მოსწავლეები ჯგუფებში ამუშვებენ მოცემულ თემას და წერილობით აფიქსირებენ დაფაზე წებოვანი ფააურცლებით (5)
  • ეძლევათ საშინაო დავალება(7):მოიპოვონ დამატებითი ინფორმაცია სამოთხის ჩიტებზე
  • შეფასება (3)
დიფერენცირებული სწავლება
არ მყავს გასაკუთრებული საჭიროების მქონე მოსწავლე

Wednesday, June 29, 2016



კრიტერიუმი
დაბალი
საშუალო
კარგი
საუკეთესო
დავალებასთან შესაბამისობა
არ შეესაბამება
ნაწილობრივ შეესაბამება
შეესაბამება დავალებას
ზუსტად შეესაბამება
დისკუსია
არ ერთვება
ნაწილობრივ არის ჩართული
ჩართულია დისკუსიაში
აქტიურად არის ჩართული
ორიგინალობა
არ აქვს ორიგინალური ნამუშევარი
ნაწილობრივ აქვს ურიგინალური ნამუშევარი
კარგი ნამუშევარია
ძალიან კარგი ნამუშევარია
ორგანიზებულობა
სასკოლო ნივთები არ აქვს
სასკოლო ნივთები აქვს, მაგრამ არ იყენებს
ნივთები აქვს,მაგრამ ნაწილობრივ იყენებს
ყველა ნივთი აქვს და იყენებს მთელი გაკვეთილის განმავლობაში
მთლიანი შთაბეჭდილება
მიზანი არ არის მიღწეული
მინიმალურად არის მიღწეული
მიღწეულია გარკვეული მიზანი, მოთხოვნა, ზოგადად, გათვალისწინებულია
ყველა მიზანი სრულად არის მიღწეული

Saturday, June 18, 2016

June


2016


Picture Caption
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
1
2
3
4







5
6
7
8
9
10
11







12
13
14
15
16
17
18





17:00
09:00
19
20
21
22
23
24
25
09:00





09:00
26
27

28
29
30
09:00
09:00
09:00
09:00



02/07
09:00






04/07
09:00

06/07
09:00
07/07
09:00

09/07
09:00


To get started right away, just click any placeholder text (such as this) and start typing to replace it with your own.
Want to insert a picture from your files or add a shape? You got it!
On the Insert tab of the ribbon, just click the option you need.
Use styles to easily format your Word documents in no time. For example, this text uses the Events style.
View and edit this document in Word on your computer, tablet, or phone.
You can edit and seamlessly save the document to the cloud from Word on your Windows, Mac, Android, or iOS device.